Рoзділи сайта
Історична довідка
                                                              

  

Історія нашої школи

 

 Історія школи сягає  1910-1912 років. На місці бувшої до 1998 року середньої школи № 8 було побудовано два одноповерхових невеликих будинки. У них було засновано два вищепочаткових чотирикласних училища, до яких приймали дітей, що закінчили трирічну церковноприходську школу.

 

 

На основі декрету, підписаного у грудні 1919 року, про обов'язкове навчання, рішенням робітничо-селянської ради депутатів міста Вінниці у 1920 році вищепочатковому училищу № 1 було присвоєно назву "Перша трудова школа імені Михайла Коцюбинського".

 

 

 

У школі було запроваджено викладання всіх предметів українською мовою. Директором школи був призначений Замуреєнко В.І.

 

22 травня 1944 року, відповідно до рішення виконкому Вінницької міської ради народних депутатів, колишній 1-й школі присвоєно номер № 8, а директором призначений Баранецький Веніамін Семенович. Це була чоловіча школа з українською мовою навчання на 275 учнів, яка знаходилась за адресою: проспект Коцюбинського, 71.

 

 

До 1993 року школа розташовувалась по вулиці Нансена, 2, у двох двоповерхових приміщеннях, а після визнання нижнього корпусу аварійним, початкова школа була переведена в приміщення Староміського райвиконкому міста Вінниці. У цей період очолювали школу Левченко Афанасій Мусійович, Заслужений учитель УРСР, та Петрик Людмила Петрівна.

 

 

У вересні 1998 року, відповідно до рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради, школу переведено в приміщення колишньої загальноосвітньої школи № 6 по вулиці Винниченка, 28 (основна і старша школи) та Винниченка, 36 (молодша школа). В 1998 році в школі проведена державна атестаційна експертиза і їй встановлено звання "навчально-виховний заклад ІІ категорії".

З 2002 року педагогічний колектив очолює  директор Касіяненко Ганна Анатоліївна, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, за фахом вчитель математики.

 

 

Школа пишається своїми випускниками, серед яких Герої Радянського Союзу Галина Гордієвич та Віталій Топольський, відомі військові-вчені, провідні спеціалісти в галузі космосу Міністерства оборони брати Вітруки, всесвітньовідомий художник Іван Зайцев, відомий український боксер, неодноразовий чемпіон Максим Третяк. А також відомі у нашому рідному місті люди: заступник міського голови, депутат Вінницької міської ради Михайлюк Іван Архипович, колишній начальник управління фізичної культури і спорту міста Губенко Олександр Арсентійович, директор СЗШ-гімназії № 6 Тітова Наталія Анатоліївна, відомий адвокат Мультян Владилен Володимирович та багато-багато інших.